niedziela, 28 sierpnia 2011

Skazani na miłość ....


„W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak jak Ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze.” Czy może być piękniejsze wyznanie miłosne? 
 
„Namiętność” Lauren Kate opowiada o miłości, pięknej, prawdziwej miłości, ponadczasowej i ponad klasowej. Nic i nikt nie mógł stanąć na przeszkodzie prawdziwemu uczuciu, bo ono i tak okazywało się silniejsze. Kochankowie gotowi byli zrobić wszystko, albo jeszcze więcej, aby wreszcie pozbyć się ciążącej klątwy i móc cieszyć się szczęściem.

Luce i Daniel są bohaterami powieści, której głównym wątkiem jest podróż w czasie. Obydwoje „ganiają” się między epokami, ukazując swoje poprzednie wcielenia i wzajemne relacje. Luce widzi samą siebie umierającą w ramionach kochanego, co tylko dodaje jej sił do dalszego działania. Daniel zdaje sobie sprawę z podwójnego cierpienia swojej ukochanej i przeżywa wszystko razem z nią. Gonitwa trwa, wszystko dzieje się tak szybko, że trudno się odnaleźć. 

Pośpiech bohaterów i kolejne wydarzenia, odkrywane tajemnice sprawiają, że czytelnikowi zaczynają pocić się ręce ze zdenerwowania. Chciałoby się szybciej i szybciej dobiec do sedna problemu, wreszcie dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi ….  A kiedy już osiągniemy cel, owszem zadowolenie jest wielkie, to niemal uczta dla smakosza gatunku fantasy, ale mimo wszystko pozostaje dziwny żal, że to już? Dlaczego tak szybko się skończyło?

Lauren Kate z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelników dzięki cyklowi „Upadli”. Zasługuje na spore uznanie za sposób pisania i prowadzenia akcji. Wydawać by się mogło, że temat banalny, a co tam podróże w czasie, przecież to już było. Autorka jednak poradziła sobie z tematem doskonale. Prowadzi czytelnika przez różne państwa, kultury, epoki w bardzo ciekawy sposób nie zapominając o ważnych szczegółach. Nie używa skrótów myślowych i byle jakiego traktowania tematu. Faktycznie każdy moment jest dopracowany, a cała historia zdecydowanie stanowi spójną i przemyślaną całość.„Namiętność” jest trzecim i przedostatnim tomem cyklu „Upadli”. Ja osobiście właśnie od tej części rozpoczęłam czytanie i wcale nie odczułam braku poprzednich części. Bardzo chętnie sięgnę po początki historii Daniele i Lucy, ale myślę, że Ci, którzy zdecydują się na przeczytanie tylko tej części będą bardzo zadowoleni i nabiorą apetytu na pozostałe tomy cyklu.

--------------------------------------------------------------------------
Przypominam o konkursie, w którym można zdobyć książki "Czekam na Ciebie" 
szczegóły tutaj9 komentarzy:

 1. Namiętność to przedostatnia część cyklu ;) Jeszcze czeka nas jedna książka - co możemy odgadnąć po przeczytaniu zakończenia tego tomu. Ogólnie książka super, polecam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha! Trindeth dzięki wielki za poprawienie mnie. Jasne, że przedostatnim, bo przeciecz będzie jeszcze "Uniesienie" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałem kiedyś podobną książkę. Bohaterowie przenoszą się w czasie, są w różnym wieku. Raczej tamta książka nie wniosła w moje życie dużych rewelacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam części 1 i 2, ale to trójka pokazała mi potencjał tej historii. Dopiero trzeci tom uchwycił co najlepsze w tej historii. Polecam części 1 i 2, ale to 3 jest najlepsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwsze dwie części, ale nie spodobały mi się zbytnio. Chociaż wiele osób twierdzi, iż właśnie "Skazani na miłość" mają w sobie magię, to raczej nie sięgnę po nią. Niemniej, jeśli kiedykolwiek na nią trafię, to przewertuję strony - może rzeczywiście mnie zauroczy?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta część podobno jest świetna. Ja przeczytałam "Upadłych", którzy mnie jakoś nie zachwycili i na razie odstawiłam serię

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam pierwszy tom, ale... go zbytnio nie pamiętam. Chce do niego wrócić i przeczytać kolejne tomy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaje się być atrakcyjną pozycją, jednak musiałabym zacząć lekturę od początku serii ;P

  OdpowiedzUsuń