poniedziałek, 19 września 2011

Ściągawka z przyszłości


Cecylia Ahern znana jest czytelnikom przede wszystkim dzięki powieści „P.S. Kocham Cię”. Niezaprzeczalnie jest to cudowna opowieść o miłości prawdziwej i pięknej. Osobiście byłam nią zachwycona i choć czytałam ją dawno temu, do dziś pamiętam jak wielkie emocje we mnie wzbudziła. 

„Pamiętnik z przyszłości” to najnowsza powieść Pani Ahern. Niezwykła, bajeczna, magiczna, mądra i niewyobrażalnie prawdziwa. Spodziewałam się emocji, ale to, co otrzymałam, czytając kolejne strony przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Tamara Goodwin – to główna bohaterka, zbuntowana i totalnie rozpieszczona nastolatka, żyjąca w idealnym świecie przepychu i bogactwa. Niczego jej nie brakuje, rodzice zapewniają jej wszystko, albo jeszcze więcej. Niespodziewanie jednak cała sielanka kończy się, ojciec Tamary popełnia samobójstwo. Tragedia staje się faktem. Dotychczasowy styl życia ulega diametralnym zmianom. Jak się okazuje Pan Goodwin żył ponad stan, doprowadzając swoją rodzinę do ruiny. Bank zabiera wszystko, co po nim pozostało, a Tamara z mamą muszą przeprowadzić się do rodziny na wieś. 

Młoda dziewczyna nie potrafi pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Nienawidzi ojca, wini za swoją krzywdę cały świat, nie oszczędzając nikogo. Rani wszystkich, którzy ją otaczają i próbują jej pomóc. 

Tamara na siłę próbuje żyć w nowych warunkach, aż nagle, pewnego dnia pod dom wujostwa podjeżdża objazdowa biblioteka …. Od tej chwili życie nastolatki zmienia się za sprawą tajemniczej księgi, która staje się najlepszym przyjacielem, a po czasie „nauczycielem” prawdziwego życia i opiekunem z przyszłości.

W „Pamiętniku z przyszłości” spotykamy się z niebywałą atmosferą tajemniczości, która przepełnia czytelnika, nie pozwalając rozstać się choćby na chwilę z całą opowieścią. Podziwiam autorkę za zdolność tworzenia klimatu i co najważniejsze, umiejętność utrzymania go przez całą powieść. Nawet przez chwilkę czytelnik się nie nudzi. Ciągle pojawiają się nowe osoby, nowe wydarzenia, nowe fakty, które budzą jeszcze większą ciekawość.
Niesamowita powieść dla wszystkich tych, którzy szukają emocji podczas czytania, dla wszystkich tych, którzy lubią książki na długo zapadające w pamięci. Polecam z całych sił. Zdecydowanie warto.

12 komentarzy:

 1. Objazdowa biblioteka?! rany jak to brzmi kusząco. Musze zapoznać się z całą treścią tej książki, gdyż historia zapowiada się obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zapoznać się z książkami tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Atmosfera tajemniczości, a do tego niezapomniane emocje, to jest coś, co w książkach lubię najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam w oryginale, tego samego dnia co sie ukazała w sklepie, bo tak uwielbiam cecelie ahern. Barzo fajna powieść:) w pazdzierniku ukazuje się jej najnowsza powieść '' The time of my life'' odliczam dni:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, zdecydowanie niesamowita książka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, od dawna mam ją na oku! Muszę wreszcie zgromadzić fundusze i się po nią wybrać !

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki o książkach mają w sobie pewną magię. Mimo że tematyka wydaje mi się niezbyt pociągająca, sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Twórczość Ahern poznałam właśnie czytając P.S. Kocham Cie. Pamiętam, że pochłonęłam ją bardzo szybko. Z pewnością po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta autorka dopiero przede mną ale wydaje mi się, że to będzie dobra książka, skoro wszyscy tak chwalą :) Mnie pomysł na książkę przekonuje średnio - jednak z chęcią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O, nie wiedziałam nawet, że Cecilia Ahern wydała nową powieść. "P.S. Kocham cię" bardzo mi się podobało, więc na pewno sięgnę i po tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że w książkach "DO UPOLOWANIA" masz światła pochylenie, czytałam i mam ją w domku i mnie się podobała, więc tym bardziej zachęcam ;) za to ja upoluję sobie tą o której napisałaś w tym poście baaaardzo zachęcająco :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń