czwartek, 16 stycznia 2014

Kobieco o kobietach ....„Klub Porcelanowej Filiżanki” to kolejny tytuł z serii Leniwa Niedziela wydawnictwa Świat Książki. Osobiście jestem zachwyconą tą serią. Przy każdej kolejnej książce spędzam miło czas nie tylko w niedzielę. Mam nadzieję, że jeszcze długo, długo będę miała przyjemność sięgać po kolejne pozycje z serii.

Vanessa Greene autorka „Klubu Porcelanowej Filiżanki” stworzyła bardzo klimatyczną powieść dla kobiet i o kobietach. Przypadek sprawia, że trzy panie spotykają się, poznają i zaprzyjaźniają się ze sobą …

Pewnego dnia na pchlim targu trzy kobiety spotykają się przy stoisku ze starociami. Zachwycają się tym samym porcelanowym zestawem filiżanek. Każda ma ochotę na zakup, każda w innym celu. Po krótkiej rozmowie postanawiają go kupić wspólnie. 

Od tej chwili Jenny, Maggie i Alison zaczynają się poznawać. Ich losy łączą się ze sobą. Powoli, ale bardzo skutecznie zawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Każda z kobiet jest inna. Każda z nich ma inny charakter, inne potrzeby i inny temperament łączy je miłość do starych porcelanowych filiżanek. Przez swoją pasję kobiety znajdują wspólny język i stają się sobie bardzo bliskie, pomimo różnych przeciwności losu.

Bardzo ciepła i klimatyczna powieść, która szybko wciąga czytelnika. Kolejne strony odsłaniają kolejne perypetie życiowe bohaterów. Niespełniona miłość, codzienne problemy, a także nowe uczucia, dokonywanie trudnych, aczkolwiek ważnych decyzji życiowych - to wszystko autorka sprytnie wplotła w historie bohaterek. Są momenty, który wzruszają i poruszają, są chwile, w których można śmiać się w głos, są także te podczas których robi się przykro i smutno. Te emocje świadczą o tym, że bardzo szybko czytelnik zaprzyjaźnia się z bohaterkami i jest bardzo trudno z nimi się rozstać kończąc czytać książkę. 


Polecam „Klub Porcelanowej Filiżanki” przede wszystkim kobietom. Jestem przekonana, że nikt nie będzie żałował czasu spędzonego z trzema niesamowitymi kobietami.

3 komentarze:

  1. Właśnie czytam ale coś mi nie idzie, choć do tej pory podoba mi się i po przeczytaniu notki twojej postanowiłam nie utknąć bo jak mówisz że ciągle się wszystko rozwija fajnie, to będę czytać:)))

    OdpowiedzUsuń
  2. takie książki staram się jak na razie omijać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zanotowałam sobie tytuł, bo jeszcze nie słyszałam o tej książce. Okładka jest przesympatyczna :) Lubię taką kobiecą literaturę.

    OdpowiedzUsuń