czwartek, 28 lipca 2011

... a za moim oknem deszcz :(


Przypadek, czy zbieg okoliczności a może przeznaczenie? Zdawaliście sobie takie pytanie, w momencie, w którym stało się coś niespodziewanego? Ja tak!

Lily Turner – bohaterka najnowszej książki Sarah – Kate Lynch „ Za oknem cukierni” – nie chciała niczego znaleźć, bo nawet nie szukała … ona po prostu wzięła do rąk męża but do golfa i to nie jej wina, że wyleciało zalaminowane zdjęcie, którego nigdy nie chciałaby widzieć. 

Zdjęcie przedstawiało jej własnego męża! z kobietą i dwójką małych dzieci. No nie chciałabym być na jej miejscu, szczerze mówiąc. Jej oczom ukazał się obrazek, jakiego ona sama nigdy nie mogła stworzyć, pomimo tego, że próbowała i chciała z całych sił. 

Jedna niczemu nie winna fotografia, dziwny przypadek lub jak, kto woli „ręka” przeznaczenia doprowadzają życie Lily do totalnej jazdy na karuzeli bez trzymanki, na wysokich obrotach.
Bohaterka trafia do małego miasteczka w Toskanii, gdzie już na samym początku widać, że dziwna magia zaczyna rządzić jej życiem. W tym miejscu ma poznać, a przede wszystkim odnaleźć „drugą” rodzinę swojego własnego męża. Niesamowite, niby banalne wydarzenia doprowadzają Lily do małej, opuszczonej cukierni … tam niemal czeka na nią nocleg i przyjazne starsze panie.

W tym momencie zaczyna się to, co w tej książce jest najlepsze. Niesamowicie zamieszana, a przy tym prosta historyjka, która przyprawia o wybuchową mieszankę emocji. Śmiech współgra ze współczuciem, złość ustępuje miejsca romantyzmowi i rozmarzeniu, a do tego na deser dostajemy przepiękne opisy przyrody. 

Ciepła, przyjemna i niesamowicie optymistyczna opowiastka, która wprawia czytelnika w nastrój rozmarzenia … po przeczytaniu ostatnich słów, miałam ochotę krzyknąć „Halo! I co ja mam teraz zrobić z moim rozbudzonym romantyzmem i tą ogromną dawką ciepła?”

Polecam, nie tylko, jako lekturę wakacyjną. Myślę, że z powodzenia zda też egzamin, jako ta, na pochmurne jesienne wieczory.

13 komentarzy:

 1. To chyba coś na pogodę za oknem :). Już mam na liście do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji... Pytanie: czy lepiej się dowiedzieć przypadkiem czy dalej żyć w beztroskiej nieświadomości?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Lektura,do której od baaardzo dawna jestem gorliwie namawiana przez grono blogowe :) Nie żebym się opierała czy coś :D Przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie tez deszcz.. a nad książką... hmmm... chętnie bym przeczytała, taka by to była miła odskocznia od moich kryminałów;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę przeczytałem z dużym zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę mam na liście bliskich zakupów, więc będę mogła porównac opinie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dopiero książka przede mną, ale więcej niż pozytywne recenzje potwierdzają mój wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze miesiąc wakacji i na pewno zdążę się do niej dobrać, bo twoja recenzja zachęca mnie do tego bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym nominować cię do: One Lovely Blog Award

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka taka troszkę jesienna, a może tylko mi się wydaje? Grunt, że przyciąga wzrok

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja się cieszę bo będę miała okazję ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dusia też mam wrażenie, że jesienna:)

  OdpowiedzUsuń